DÜZENLİ MEME KONTROLÜ YAPTIRMAK KANSERDEN KORUNMAK DEMEK DEĞİLDİR ‼️

Bu 6 harfli illetten korunmak İçin diyelim ki yıllık kontrollerimizi yaptırdık, yetti mi

CEVAP : HAYIR

Erken tanı ile saptanan bir lezyon (normal büyüme seyrindeki bir kitle için) en az 5 yıldır orada; mikroskobik düzeyde büyüyor. Peki biz bu arada ne yapıyoruz? Onu başlatan şey neyse aynen devam ederek büyümesine katkida bulunuyoruz. Peki neden zaman kaybedelim , neden görünür hale gelene kadar onu beslemeye devam edelim Kanserin oluşumunu başlatan bu hata nerede ise biz bunu düzeltmezsek büyüyüp serpilmez mi Ortam müsait nasıl olsa…

Bir şekilde hücrelerimiz başedemedi ve oluştu diyelim; Peki biz bunun en baştan oluşumunu ya da gelişimini,  büyümesini, yayılmasını engelleyebilir miydik

CEVAP : EVET

Yapılan çalışmalarda aslında kanserden ölümün çok az olduğu uzak Asya kırsalında minimalist yaşayan, doğal beslenen, az tüketen,  toksik mazuriyetlerden uzak kalabilen insanların da aslında vücutlarında kanser odakları olduğunu ? ama onlardaki toprağın (yani hücrelerinin, metabolizmalarının, bünyelerinin, vücudun kendini savunma mekanizmalarının ) o altı harfli illetlerin istediği gibi büyümesine, yayılmasına ortam hazırlamadığı bulunmuş. Bu sadece bir örnek; daha çok yeni ve bir sürü yeni bilgiler var bu konuda.

O zaman bize düşen nedir; onlar bizi ele geçirmeden biz bedenimize doğru şeyler sunacağız; O’na doğru ve saygıyla bakacağız. Allah’ın bize verdiği emaneti en iyi şekilde koruyacağız. Tabii bu, yılda bir meme ultrasonuna girmek kadar kolay değil 🙂 ama mümkün.

Hadi artık başlayalım.

? Uykunun önemini biliyor muyuz En ufak bir ışığın bile uyku kalitesini bozduğunu? Namusu ile evine çocuğuna rızık götürmek için gece gece hastalarla, hastalıklarla boğuşmak zorunda kalan hademesinden, ebesine-doktoruna  varana kadar tüm gece çalışan sağlık personelinin, zor koşullarda uzun uçuşlar yüzünden düzenleri bozulan uçuş ekiplerinin bu altı harfliler açısından riskli grupta olduğu yıllardır bilinen bir gerçek. Demek ki iyi / düzenli uyumak önemli. Ses, gürültü ve hiç ışık olmayan; en kötüsü de mavi ışıksız bir ortamda uyumak lazım. Kimse “ben televizyonun karşısında uyumayı seviyorum” demesin bana. Günün döngülerine uygun uyumak lazım. Yani en geç 23:00’ı geçirmeden yatakta olmak gerekiyor. Uykucu tavuk desinler aldırmayın Uykusu gelince ev batsa umrunda olmayanlardan olun lütfenUyku kalitesini bozabilecek  vitamin mineral eksiği, hormonal dengesizlik, huzursuz ayak, ateş basması ya da stres ve uyutmayan ağrılar varsa önce doğru teşhis edip, sonra  düzeltmek  lazım. Yani “amannnnnn uyku ilacımı içerim, kafayı vurur, uyurum!” değil ?, o uyku gerçek bir uyku değil, sorunu çözmeliyiz.

? Sigarayı hiç anlatmayacağım bile, içen dostlara selam olsun ne diyim

? Daha çok şey var konuşacağımız, en kısa zamanda görüşmek üzere sevgiyle ve esenlikle kalın ?.